NIECODZIENNE SPOTKANIE

Gwiazdkowa-ikona-duża

Gwiazdkowa Niespodzianka dla uczniów klas VC i VI A. W ramach akcji organizacji Samaritan s Purseph. Gwiazdkowa Niespodzianka uczniowie klas VC i VIA zostali zaproszeni w dniu 2.02.2021 roku  na niecodzienne spotkanie. Inicjatorka przedsięwzięcia, mama naszych uczniów - Gabrysia i Rafała - Pani Magdalena Marczyńska przyjechała do Ośrodka z Panem Maciejem Krasem. Pani Madzia przedstawiała nam piękną ideę dzielenia się sercem z nieznanym  dzieckiem poprzez obdarowanie chłopca lub dziewczynki wybranej kategorii wiekowej świąteczną paczką. Pan Maciej, który jest podróżnikiem, w aktorskim niemalże stylu, przedstawił swoje wrażenia z przemierzania Namibii w Afryce. Opowieści poparte pokazem multimedialnym przeniosły nas do świata gepardów, guźców, Buszmenów. Mogliśmy porównać warunki, w jakich żyją i uczą się afrykańskie dzieci z tymi, w których funkcjonujemy my. Po tej refleksji i wspólnym śpiewie z akompaniamentem gitary nadszedł czas finału spotkania. Każdy z uczniów otrzymał z rąk działaczy organizacji Samaritan s Purse pudełko - niespodziankę. Odkrywaniu zawartości towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, a rogaliki upieczone przez naszych cukierników pod czujnym okiem Pani Renatki smakowały wybornie. Z serca dziękujemy za tak miły ostatni dzień okresu Świąt Bożego Narodzenia.

(Opr. L.Z.Z.)