Dzień Kota w bibliotece

dzień-kota-ikonka.

Do świętowania Międzynarodowego Dnia Kota, jak co roku,  włączyła się biblioteka szkolna. To święto obchodzone 17 lutego ma na celu przede wszystkim niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Dla dzieci z klasy I OET, II OET i III OET przygotowano zajęcia poświęcone tym czworonogom. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wiersza, rysowały kota po śladzie, odgadywały imiona „bajkowych" kotów, oglądały bajkę „Przygody kota Filemona", opowiadały o swoich kotkach. Wspólnie zaśpiewaliśmy  też piosenkę „Wlazł kotek na płotek". Na zakończenie spotkania uczniowie częstowani byli mlekiem o smaku truskawkowym i czekoladowym oraz  ciasteczkami. Koty są lubianymi zwierzętami, dlatego warto wykorzystać sympatię dzieci do promowania nie tylko idei tego święta, ale również czytelnictwa.

(Opr. M. P.)