Wychowankowie SOSW we Frysztaku na ogólnopolskich „Igrzyskach...

Wychowankowie SOSW we Frysztaku na ogólnopolskich „Igrzyskach bez barier"

203655278_110238277969600_5557299643597171236_n

W dniach 24.09-26.09.2021r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Frysztaku wyjechali do stolicy, i zmierzyli się z ponad 120 uczestnikami z całej Polski w dyscyplinach sportowych takich jak: lekkoatletyka, tenis stołowy i boccia. Dla uczestników  zawody były niezapomnianym przeżyciem, po których z pewnością wiemy, że nabrali chęci i motywacji do sportów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Celem igrzysk było przede wszystkim zachęcenie dzieci z dysfunkcjami do aktywności fizycznej. Załoga z SOSW Frysztak godnie zaprezentowała nasze województwo w sześcioosobowym składzie: Ola, Karol, Roksana, Maja, Antoś, Wiktoria.

Początkowym założeniem wydarzenia było: „Każdy jest zwycięzcą". Na zakończenie mali sportowcy mieli zaszczyt otrzymać złoty medal, który wręczył osobiście dwukrotny medalista olimpijski Tomasz  Majewski.

Organizatorami w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu był Akademicki Związek Sportowy oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

(Opr. U.C.)