ŚWIAT BAJEK I BAŚNI

W dniu 23 września w przedszkolu rozpoczął się cykl spotkań integracyjnych w ramach programu ,,Świat bajek i baśni",  w trakcie których dzieci będą poznawały różne baśnie, bajki i wiersze dla dzieci. Podczas pierwszego spotkania, oglądając przedstawienie kukiełkowe, dzieci  poznały wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie". Przedszkolaki miały również możliwość utrwalenia nazw warzyw znajdujących się na straganie, określania ich koloru i kształtu. Dzieci brały również aktywny udział w przygotowaniu sałatki warzywnej krojąc ugotowane wcześniej warzywa, mieszając i łącząc składniki. Na końcu zajęć nastąpiła  degustacja przygotowanej sałatki z warzyw ze straganu, która okazała się smacznym przysmakiem. Radość ze wspólnego przebywania i wspólnego działania powoduje u dzieci większą aktywność i daje możliwość budowania pozytywnych relacji grupowych.

(Opr. W. S. P.)