Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy

we Frysztaku

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

Tydzień Edukacji Globalnej

 

 

 

Tydzień Edukacji Globalnej

202112teg12

Po raz kolejny w dniach 29.11. - 3.12. 2021 r. w naszym Ośrodku odbył się Tydzień Edukacji Globalnej. Akcja zorganizowana była pod hasłem „To nasz świat - działajmy razem". Jak zwykle organizowane wydarzenia były okazją do refleksji jak nasze zwyczaje i styl życia wpływają na resztę świata. Szukaliśmy i dzieliliśmy się rozwiązaniami, które sprawią, by świat stał się bardziej zrównoważony i sprawiedliwy dla wszystkich jego mieszkańców. Tym razem postawiliśmy na zagadnienia dotyczące równowagi płci.

W związku z tym w szkole odbyły się zajęcia tematyczne z następujących przedmiotów: geografii, muzyki, zajęć z wychowawcą,  zajęć praktycznych, wychowania fizycznego, zajęć praktycznych, biologii, przysposobienia do pracy, zajęć przedszkolnych, usprawniania ruchowego, rozwijających kreatywność, edukacji wczesnoszkolnej, historii, religii, WOS, doradztwa zawodowego, techniki oraz plastyki. Zorganizowano spotkania z policjantką, strażaczką oraz ratownikiem medycznym. Przeprowadzono konkurs kulinarny ph. „Najlepszy kucharz - A może mężczyzna!"

W internacie zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe, świetlicowe. Wieczorami można było obejrzeć filmy propagujące różne zawody. W holu budynku powstała tematyczna gazetka. Każdy z uczniów mógł wybrać zajęcia, które najbardziej go zainteresowały i wziąć w nich aktywny udział.

Zaangażowanie w akcję, jak zwykle, przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dziękuję wszystkim prowadzącym zajęcia za współpracę, zaś uczniom za liczny udział w zorganizowanych w zajęciach. Zaproszonym gościom dziękuję za przybycie do naszego Ośrodka i podzielenie się swoimi refleksjami dotyczącymi wykonywanych zawodów. Młodzież naszego Ośrodka oraz organizatorów akcji już dziś zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej akcji.

Koordynator akcji

Efekty :

Zobacz pełną listę aktualności