PODKARPACKA OLIMPIADA SPORTOWA "WYŻEJ, SZYBCIEJ, MOCNIEJ" W NASZY...

„WYŻEJ, SZYBCIEJ, MOCNIEJ" to nazwa Olimpiady Sportowej zorganizowanej w naszym Ośrodku w dniu 21.09.2022r.
Warunki atmosferyczne sprawiły, że nie na orliku, a na sali gimnastycznej zaświeciło piękne słońce .
Tanecznym krokiem w sportowy czas wprowadził nas Ośrodkowy Zespół Czirliderek. Następnie po wspólnej rozgrzewce aż 9 drużyn z całego Podkarpacia stanęło do rywalizacji w trzech konkurencjach lekkoatletycznych:
- wyżej: skok
- szybciej: bieg
- mocniej: rzut
Olimpiada miała charakter imprezy integracyjnej, dlatego każdy uczestnik został zwycięzcą, otrzymując tym samym pamiątkowy medal, oraz drobny upominek.
Po konkurencjach sportowych nastąpił czas na spotkanie z ciekawymi osobowościami
Tym razem gościliśmy:
- tegoroczna Mistrzyni Polski w golfie Pani Joanna Szombara
- piłkarz, zawodnik Klubu Karpaty Krosno Pan Szymon Stasik
Szymon to wychowanek Strzelca Frysztak, w swojej karierze reprezentował również takie kluby jak Piast Żmigród, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Hutnik Kraków. W sezonie 2019/20 był również podstawowym zawodnikiem Stali Mielec, gdzie występował na pierwszoligowych boiskach. 23- latek ma na swoim koncie również 4 występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.
- czas reakcji - FMT "Morgan" Frysztak Pan Mateusz Dyka
Mogliśmy spróbować swoich sił w piłce nożnej, golfie, a także sprawdzić swoją koordynację i czas rekacji.
Był też czas na zajęcia plastyczne, koło fortuny, zabawy z chustą oraz konkursy z nagrodami, prowadzone przez nauczycieli naszego Ośrodka.
W imprezie wzięło udział blisko 100 uczestników
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas:
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Mrowli
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Strzyżowie
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Krośnie
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Mielcu
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Leżajsku
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Brzozowie
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle
- Zespół Szkół w Gogołowie
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy we Frysztaku

Wielkie brawa dla wszytskich drużyn.