Aktywność fizyczna dla każdego!

Celem zajęć była przede wszystkim ocena czasu reakcji i koordynacji wzrokowo- ruchowej u uczniów, a także pokazanie jak w prosty, ciekawy i aktywny sposób można spędzać wolny czas. Spośród kilkunastu stanowisk każdy znalazł coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z fotokomórkami Witty, na których odbywał się test skupiania uwagi i test prędkości naszego mózgu. Kolejnym obleganym stanowiskiem była gra w własnoręcznie zrobiony cymbergaj. Były również ćwiczenia poprawiające koncentrację, pewność siebie, koordynację. Nie zabrakło również najprostszych ćwiczeń takich jak „kółko - krzyżyk", twister, „łapki", gra w „dobble". Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Dyce za pomoc w przeprowadzeniu zajęć oraz za dobrą współpracę!

(Opr. U.C.)