Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy

we Frysztaku

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

XXI OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RZESZOWIE

 

 

XXI OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RZESZOWIE

niepelnosprawni-logo

W dniu 05 września 2019 r. nasi wychowankowie wzięli  udział w XXI Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie, organizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Sportowe spotkanie rozpoczęła Msza św. w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie, której przewodniczył Ksiądz Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Następnie ponad 70 drużyn  z różnych placówek zajmujących  się osobami niepełnosprawnymi w uroczystym pochodzie przeszło  na Stadion Podhalańczyka, gdzie odbywały się sportowe zmagania.

Konkurencje sportowe rozpoczęły się po Hymnie państwowym i wciągnięciu flagi na maszt. Uczestnicy próbowali swoich sił w następujących konkurencjach: wyścig rzędów, rzut do kosza, rzut piłeczką lekarską, skok w dal z miejsca, serso, mini kosz, ringo, rzut podkową. Z naszego Ośrodka  w rozgrywkach wzięli udział: Katarzyna Bukowska, Weronika Krawczyk, Agnieszka Urban, Magdalena Świetlik, Grzegorz Ozga, Tomasz Tocki, Daniel Jankowski, Kacper Palar i Marek Jagieła. Pod opieką pań Małgorzaty Papugi i Marty Kawy oraz pana Piotra Gozdeckiego. Było dużo emocji oraz dobrej zabawy. Po konkurencjach sportowych, aby zregenerować siły, udaliśmy sie na degustację prawdziwej, bardzo smacznej wojskowej grochówki.  Olimpiada zakończyła się uroczystym wręczeniem pamiątkowych dyplomów, medali i koszulek. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do naszego Ośrodka. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i sprawną organizację zawodów.

(Opr. M.K.)

Efekty :

Zobacz pełną listę aktualności