Akcja ,,Sprzątanie Świata'' w SOSW Frysztak.

planata_nasza.gif

Akcja "Sprzątanie Świata" w SOSW Frysztak.

24.09.2019 r. - we wtorek - w naszym Ośrodku odbyła się coroczna akcja sprzatania świata. Jak wiadomo, już od najmłodszych lat człowiek powinien dbać o piekno naszej planety - rozpoczynając naukę od lokalnego środowiska.

Tegoroczne hasło ,,Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy'' przyświecało wychowankom SOSW Frysztak podczas wtorkowego porządkowania przestrzeni wokół szkoły i internatu. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki wyruszyli pełni chęci działania w teren w poszukiwaniu różnego rodzaju śmieci. To tu, to tam, między krzakami, koło kamienia, znajdowano plastik, papier - małe elementy, jednak także szkodliwe dla środowiska.

Z uśmiechem na twarzy - efektem dobrze wykonanej pracy - powrócili wszyscy do Ośrodka.

Zmiana świata zawsze zaczyna się od zmiany naszych nawyków. Zatem: SPRZĄTAMY - NIE ŚMIECIMY!!!!!

Organizatorami akcji byli: Pani A. Nowak i Pan J. Jurczak.

(Opr. E.S.)