TURNUS REHABILITACYJNY W KOŁOBRZEGU

240px-Herb_Kolobrzegu.svg

TURNUS REHABILITACYJNY W KOŁOBRZEGU

W dniach 14 - 28.09.2019 r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku, pod opieką mgr Marzeny Czarnik i mgr Witolda Garbackiego, uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym w Kołobrzegu.

W trakcie pobytu nasi wychowankowie mieli możliwość korzystania z wielu form terapii, takich jak: hydroterapia, jodoterapia, arteterapia, talasoterapia, silwoterapia, kinezyterapia.

Turnus obfitował też w różnego rodzaju atrakcje. Były to: zwiedzanie Kołobrzegu kolejką turystyczną oraz w trakcie pieszych wycieczek, udział w Festiwalu Rybnym w Marinie Solnej, całodzienna wycieczka do Trzęsacza i Międzyzdrojów, rejs po morzu statkiem „Pirat", udział w „Pirackiej przygodzie", czyli w grach i zabawach o tematyce morskiej.

Nieodzownym elementem pobytu w Kołobrzegu były spacery i zabawy na plaży. Wieczorami i w trakcie niesprzyjającej pogody wychowawcy organizowali zajęcia plastyczne, wyjścia na basen, dyskoteki, pokazy filmów, wspólne śpiewanie do akompaniamentu gitary, zabawy ruchowe, gry towarzyskie, kalambury.

Wszyscy mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się z przyjaciółmi z innych Ośrodków oraz będziemy mieli możliwość podziwiania naszego pięknego Bałtyku.

(Opr. M.C, W.G)