Bal u Pani Zimy

zima202002

Bal karnawałowy przedszkolaków, na który otrzymały zaproszenie od Pani Zimy, w tym roku odbył się w KRAINIE ŚNIEGU. Niestety, obecne zmiany klimatyczne uniemożliwiają korzystanie z uroków śnieżnej zimy i związanych z nimi zabaw na białym puchu. Pani Zima, nie chcąc, aby dzieci o niej zapominały, podczas swojej opowieści, pobudzając wyobraźnię przedszkolaków przeniosła ich do KRAINY ŚNIEGU. Tam ogromną radość sprawił dzieciom padający śnieg z bibuły i jazda w zaprzęgu z Panią Zimą. Jazda na łyżwach i nartach z papieru, okazała się niemałym wyzwaniem. Fajnie było znów zrobić śnieżne kule z gazet i porzucać nimi, a w końcu ulepić z nich bałwana i z radością zaśpiewać mu piosenkę o „Bałwankowej rodzinie". Dodatkową atrakcją balu były bałwanki, które towarzyszyły Pani Zimie podczas, zimowych zabaw z dziećmi. Pani Zima przygotowała dla dzieci także wiele atrakcyjnych konkursów, które przeplatały wspólne pląsy, zabawy i tańce przy muzyce. Oczywiście, tak jak na każdym balu, dzieci zaprezentowały swoje piękne stroje, które zostały nagrodzone licznymi oklaskami. Aktywny udział dzieci we wszystkich zabawach spowodował, iż z wielkim apetytem „pochłaniały" przygotowane dla nich smakołyki.

(Opr. M.K.)