Owoce w szkole

logo-promocjazdrowia

Owoce w szkole

Wychowankowie klas I – III uczestniczą w roku szkolnym 2011/12 w europejskim programie ARR „Owoce w szkole”. Zachęca on do spożywania większych ilości owocówi warzyw, a tym samym przyczynia się do kształtowania dobrych nawyków zdrowego odżywiania.

W ramach tego projektu nasi wychowankowie odbyli szereg zajęć, podczas których  poznawali walory owoców i warzyw. A oto niektóre tematy:

·        Witaminki przez cały rok. A skąd?

·        Dziękujemy za codzienną porcję witamin.

·        Co to za owoce, warzywa?

·        Mój najsmaczniejszy owoc.

·        Owocowe fantazje.

·        Co nam jesień w koszu niesie? – „Dzień jabłka”.

·        Warzywa i owoce przez cały rok.

·        Pory roku w odżywianiu.

·        Wartości odżywcze owoców i warzyw.

·        Zdrowa żywność na co dzień.

Formy prezentacji tematyki związanej z programem  były dostosowane do możliwości dzieci (Galeria plastyczna „Na szafie”, plakaty, zgaduj – zgadule, wypracowanie, zajęcia kulinarne, album, lepienie z plasteliny i inne). Warto zauważyć, że wszyscy chętnie uczestniczą w zajęciach.

Oczywiście ważna jest nie tylko edukacja, ale spożywanie jabłek, gruszek, truskawek, rzodkiewek, papryki, marchwi, soków. Dzieci degustują, poznają smaki,  przyrządzają proste przekąski. Bawią się ucząc.

mgr T. Guzy