Dzień zdrowia

Dzień Zdrowia
serce

Dnia 19 kwietnia 2012 roku odbył się w naszym Ośrodku Dzień Zdrowia przygotowany z myślą o kształtowaniu prozdrowotnego stylu życia. Głównym koordynatorem podjętej kampanii była pani mgr Renata Koś. Uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców internatu uczestniczyli w różnych apelach, konkursach i zajęciach skupionych wokół tematu profilaktyki zdrowia.

Celem tego przedsięwzięciach było:

·        Kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia

·        Uświadomienie zagrożeń utraty zdrowia

·        Utrwalenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania

·        Zapoznanie z społecznie promowanymi  sposobami spędzania wolnego czasu

·        Wyrabiane potrzeby uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej

·        Profilaktyka uzależnień

Zajęcia promujące Dzień Zdrowia rozpoczęły się od apelu skierowanego do uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych. Następnie zostały przeprowadzone warsztaty i prezentacje multimedialne – adresowane do wszystkich wychowanków Ośrodka na poszczególnych etapach edukacyjnych - dotyczące zdrowego stylu życia.

Po części  warsztatowej uczniowie uczestniczyli  w otwartych zajęciach ruchowych pn.  „W zdrowym ciele zdrowy duch!” – prowadzonych pod kierunkiem nauczycieli gimnastyki korekcyjnej. W godzinach popołudniowych i wieczornych  również  nie zabrakło atrakcji; dzieci i młodzież brały udział w następujących spotkaniach:

·        zajęcia sportowe

·        zajęcia  dogoterapii

·        gry i zabawy ruchowe

·        zajęcia plastyczne

·        zajęcia kulinarne

Spędzony dzień był okazją do przybliżenia nam prawdy, że zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka.

(opr. mgr A. Wolan – Nieroda)