List do rodziców

Szanowni Rodzice!

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że od 17 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 we Frysztaku rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu pt: „TACY SAMI", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział w projekcie Państwa dziecka jest całkowicie bezpłatny. Uczniowie zostali wytypowani przez nauczycieli uczących w SOSW, którzy znają Państwa dziecko i wiedzą w jakich zajęciach powinno uczestniczyć, aby mogło się rozwijać, nadrabiać zaległości lub korygować dysfunkcje. Zajęcia będą prowadzone indywidualnie bądź w małych grupach, co wpłynie na efektywność oferowanego wsparcia. Mamy wielką nadzieję zaspokoić potrzeby Państwa dziecka, ale nie ukrywamy, że liczymy na Państwa wsparcie w prawidłowej realizacji zadań. Oczekujemy więc od Państwa wyrażenia aprobaty dla naszych działań i potwierdzenia tego w egzekwowaniu obowiązku uczestnictwa dziecka w zajęciach - w wypadku niedyspozycji dziecka, pisemnego usprawiedliwienia. Jest to konieczne do potwierdzenia przez Państwa wiedzy na temat jego nieobecności na zajęciach i konieczności ustalenia terminu nadrobienia zaległości. Liczymy na Państwa wsparcie i obiecujemy, że efekty będą wkrótce widoczne.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników projektu będą bezpłatne wycieczki, w których dzieci będą uczestniczyć, ucząc się przy okazji samodzielności, która pozwoli im na lepsze funkcjonowanie w życiu. Ponadto placówka otrzyma sprzęt, który pozwoli na prowadzenie zajęć rewalidacyjnych w pełniejszym zakresie. Zarówno sprzęt, jak i wszelkie pomoce dydaktyczne zostały bardzo starannie dobrane do potrzeb właśnie Państwa dziecka. Wyboru dokonali nauczyciele Ośrodka, którzy na co dzień pracują z Waszym dzieckiem, znają jego potrzeby
i możliwości rozwoju. W celu lepszej motywacji uczniów do pracy, przewidziane są również nagrody rzeczowe, które otrzymają za aktywność na zajęciach oraz  wysokoprocentową obecność. Mamy nadzieję, że poparcie naszych starań znajdzie odzwierciedlenie w Państwa pozwoleniach na udział w zajęciach, wyjazdach na wycieczki i zachęcaniu swoich dzieci w aktywnym uczestniczeniu w zaplanowanych dla nich zajęciach. Taka szansa może nie powtórzyć się drugi raz, dlatego prosimy o wykorzystanie danej Państwa dziecku możliwości rozwoju.

Dyrektor Ośrodka: Agata Wyciślak

Kierownik Projektu: Małgorzata Gliwska-Jędrysik